Загуба от Левски остави Марек Юнион-Ивкони извън 4-ката

28.02.2016

Тежка загуба с 0:3 (16, 22, 18) от Левски Бол записа шампионът Марек Юнион-Ивкони в среща от предпоследния кръг от редовния сезон на Суперлигата. Двубоят се игра в зала „Христо Ботев“ в София при закрити врати. Поражението означава, че дупничани няма да могат да заемат място в първата 4-ка на класирането.
В първия гейм отборът на Марек игра доста под възможностите си и домакините бързо затвориха при 25:16. Втората част дълго вървеше точка за точка, но към края Левски успя да наложи своето и спечели с 25:22, за да поведе с 2:0. Като че ли това бе и ключовият момент в мача, след като в 3-тия гейм Марек Юнион-Ивкони така и не намери играта си и остана с празни ръце от това гостуване.
В последния кръг от редовния сезон на 5 март дупничани приемат отбора на Арда в пряка битка за 5-ото място в крайното класиране преди плейофите.