Този път Марек Юнион-Ивкони загуби след 5 гейма в Тетевен

24.02.2016

Марек Юнион-Ивкони инкасира загуба при гостуването си на новака Тетевен Волей в среща от 16-тия кръг на Суперлигата. Играчите на Найден Найденов отстъпиха с тайбрек с 3:2 (25:19, 16:25, 25:23, 13:25, 15:12) в зала „Георги Бенковски“. Така тетевенци си върнаха за загубата със същия резултат преди седмица в среща от турнира за Купата на България от същия съперник.
Изненадващо домакините започнаха по-добре мача и в първия гейм имаха превъзходство, което им позволи да затворят частта в своя полза при 25:19 за 1:0. Марек бързо реагира и във втория гейм бе пълен господар на терена, давайки само 16 точки на тетевенци. В третата част обаче отново новаците в Суперлигата показаха воля и измъкнаха успеха при 25:23, повеждайки в геймовете с 2:1. Ролите отново се размениха в 4-ата част, когато Марек Юнион-Ивкони заигра силно и спечели категорично с 13:25, а с това мачът отиде в тайбрек. Там тимът на домакините бе по-хладнокръвен и затвори в своя полза, взимайки крайната победа с 3:2.
В следващия предпоследен кръг от редовния сезон на първенството Марек гостува на Левски Бол на 28 февруари.