Шампионът се разигра! Марек Юнион-Ивкони запали „нафтата“ в Бургас

12.02.2016

Много силен мач изигра Марек Юнион-Ивкони и победи с 3:1 (29:31, 25:20, 24:26, 18:25) лидера в класирането на Суперлигата Нефтохимик като гост в Бургас. С представянето си срещу ЦСКА и „нафтата“ момчетата на Найден Найденов напомниха кой е волейболният шампион на България и върнаха усмивките по лицата на своите фенове.
Първият гейм в зала „Младост“ бе доста оспорван, но в края му дупничани издържаха и успяха са спечелят инфарктно с 31:29. Във втората част Нефтохимик бе категорично по-добрият тим и победи с 25:20 за 1:1. Ключов се оказа третият гейм. Марек Юнион-Ивкони, подобно на първата част, затвори в свая полза с 2 точки разлика – 24:26. В четвъртия гейм волейболистите от Дупница продължиха по инерция и дадоха само 18 точки на домакините, за да спечелят двубоя с 1:3.