Пирин замръзна в Дупница, 3:1 за Марек Юнион-Ивкони

09.12.2016

Марек Юнион-Ивкони взе 2-ра поредна победа в Суперлигата, след като спечели с 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:21) срещу Пирин (Рз). Мачът се игра в Спортната зала в Дупница, а термометрите показваха малко над 12°C.
След няколко големи обрата в първия гейм, при които домакините изоставаха с цели 6 точки, Марек успя да го затвори при 25:22 и да поведе с 1:0. Пирин бързо се върна в мача като спечели втората част със същия резултат за 1:1. В третия гейм резултатът вървеше равен до 18:18, след което се развихри центърът на Марек Юнион-Ивкони Венцислав Трифонов. Той направи няколко поредни блокади след флот сервиз на Борислав Апостолов, а дупничани биха с 25:19. В 4-тия гейм Марек сътвори малко спортно чудо. В началото на частта дупничани изоставаха с внушителните 8 точки и геймът изглеждаше приключен. Домакините обаче се вдигнаха на щурм, бързо ликвидираха аванса на Пирин и успяха да спечелят с 25:21 за победа с 3:1.