Марек Юнион-Ивкони пак спечели по трудния начин, дупничани се измъкнаха сухи от Арда

16.12.2016

Марек Юнион-Ивкони грабна 3-та поредна победа с 3:1 в Суперлигата по волейбол, след като спечели като гост (18:25, 25:22, 30:32, 21:25) на Арда в Кърджали. И този път тимът, воден от Найден Найденов, мина през куп перипетии, за да стигне до успеха.
В първия гейм играта на гостите от Дупница вървеше и те методично трупаха преднина в резултата. Така с резултат 18:25 Марек Юнион-Ивкони спечели гейма за 0:1. Във втората част Арда значително подобри посрещането, а от там и цялостното си представяне. Това доведе до победа за Арда в гейма и изравняване за 1:1. Излючително драматичен бе третият гейм. След като резултатът вървеше точка за точка, в средата на частта отборът от Кърджали успя да се откъсне. Стигна се дори до 19:13 за домакините, но Марек, подобно на мача си срещу Пирин от преди седмица, стигна до обрат. След много нерви дупничани измъкнаха гейма в своя полза при 30:32. В 4-ата част Марек Юнион-Ивкони рано дръпна с 4 точки и изглеждаше, че си е решил нещата, но Арда изравни при 14:14. Равенството се задържа до 20-та точка, след което дупничани наложиха волята си, спечелиха при 21:25 и си тръгнаха с победа от Кърджали.