Марек Юнион-Ивкони взе само 2 точки от Славия

04.11.2016

Марек Юнион-Ивкони спечели с 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:18, 7:15) срещу Славия в мач от 4-тия кръг на волейболната ни Суперлига. Двубоят се оказа доста мъчен за дупничани, които не опровергаха очакванията за лесна победа срещу изключително младия тим на „белите“.
Мачът тръгна точка за точка и победителят в първия гейм бе неизвестен до самия край. В последните разигравания обаче гостите от Дупница показаха по-голяма увереност и успяха да затворят в своя полза при 23:25. Втората част също вървеше равностойно, но този път Славия бе тимът, който издържа в края и изравни за 1:1 след 25:22. Това даде самочувствие на младите „бели“ състезатели и те натрупаха преднина в 3-тия гейм. Домакините дори поведоха застрашително при 16:9. От тук нататък обаче Марек започна постепенно да топи разликата и в крайна сметка дори обърна резултата в своя полза – 23:25 и 1:2. 4-тият гейм започна точно като 3-тия, с тази разлика обаче, че този път „белите“ задържаха аванса си и вкараха мача в тайбрек. А там Марек Юнион-Ивкони бе категоричен и спечели с 15:7, но си тръгна само с 2 точки от зала „Панайот Пондалов“.