Марек Юнион-Ивкони измъкна само гейм от ЦСКА, полупразна зала в Дупница

25.11.2016

Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (20, 20, -23, 24) като домакин на ЦСКА в среща от Суперлигата по волейбол. Мачът бе белязан от изключително много детински грешки от страна на играчите на дупничани в първите две части и далеч по смела игра след това. Критика пък заслужава публиката, която остави полупразна Спортната зала в Дупница, макар гостът да е лидер в класирането.
Домакините започнаха твърде плахо и в първия гейм допуснаха съперникът да поведе с 6:0. Тази голяма преднина се оказа напълно достатъчна за „червените“, които без особена съпротива затвориха гейма при 20:25. Индивидуалните грешки в полето на Марек продължиха и във втората част. Дупничани се държаха равностойно до първото техническо прекъсване (6:8), но така и не си повярваха, че могат да спечелят гейма. Това се оказа решаващо и до края на частта тимът на ЦСКА методично увеличаваше аванса си, за да затвори отново на 20. Далеч по-интересен бе 3-тият гейм, в който тимът на Марек поведе за първи път в мача. На първата техническа пауза дупничани имаха преднина от 2 точки. ЦСКА изравни бързо за 8:8, но волейболистите на Найден Найденов се откъснаха с 3 точки при 18:15, благодарение на силното включване на Цветелин Цветанов. Така се стигна до крайното 25:23 за 1:2 гейма. В 4-тия гейм се разрази истинска битка на полето, като след изоставане Марек успя да издрапа до равенство към края на гейма. Нервите взеха връх при резултат 22:23, когато Венци Трифонов от сервиз прати топката на линията. Първият съдия обаче отсъди аут, а феновете буквално настръхнаха. Това доведе до промяна на решението на арбитъра и резултатът стана 23:23. След това опитът си каза думата и ЦСКА съумя да спечели при 24:26, нанасяйки 4-та загуба на Марек Юнион-Ивкони.