Марек Юнион-Ивкони изпусна чиста победа във Варна

18.11.2016

Марек Юнион-Ивкони спечели с 3:2 (22:25, 14:25, 26:24, 25:21, 12:15) като гост на Черно море, записвайки 3-ата си победа в Суперлигата по волейбол. Дупничани можеха да вземат и чиста победа във Варна, но допуснаха изравняване от 0:2.
Първият гейм бе изключително интересен, като никой от двата отбора не позволяваше на съперника да вземе преднина. Резултатът вървеше така чак до 22:22, след което гостите от Дупница отбелязаха 3 точки, за да спечелят с 22:25 за 0:1. Това се оказа решаващо за 2-рата част, в която Марек Юнион-Ивкони разпиля варненци, давайки им само 14 точки. Вместо обаче дупничани да продължат с това темпо, те допуснаха Черно море да вземе 3-тия гейм. В него гостите започнаха по-силно и набраха 3 точки разлика при 9:12, но домакините съумяха да обърнат при 20:19. В крайна сметка тимът от Варна затвори частта при 26:24. В четвъртия гейм водачеството се смени няколко пъти, но варненци се ориентираха по-добре в края му и изравниха за 2:2. В тайбрека Марек взе своето с 15:12 и спечели мача с 3:2, задоволявайки се с 2 точки от мача край морето.