И Дауди не помогна на Марек Юнион-Ивкони у дома срещу Монтана

11.11.2016

Марек Юнион-Ивкони не намери сили да се противопостави на опитния тим на Монтана и отстъпи с 1:3 (17:25, 21:25, 25:22, 19:25) в собствената си зала в Дупница в среща от първенството на Суперлигата по волейбол. В този мач официален дебют за Марек направи угандиецът Дауди Окело.
Гостите започнаха далеч по-силно мача и не срещнаха никакви проблеми в първия гейм. Играчите на Даниел Пеев правеха каквото си искат на полето и взеха бързо първата част с 25:17. Вторият гейм тръгна по страхотен начин за Марек, като дупничани поведоха с 4:0. Сервизът се превърна в основно оръжие на домакините, а и играта на новото попълнение Дауди Окело вървеше. Монтана обаче се съвзе от първоначалния шок и стигна до равенство при 9:9. От тук нататък гостите заиграха по-концентрирано, водени от разпределителя си Любомир Агонцев. Посрещането на Марек Юнион-Ивкони пък съвсем се разстрои и това доведе до победа в гейма за Монтана при 21:25. Третата част също стартира с по-добра игра на домакините, които след серия силни сервизи на Окело поведоха с 8:4. Гостите обаче съумяха да се върнат в мача и изравниха при 8:8. От тук нататък двата отбора се „захапаха“ и резултатът се движеше точка за точка. След 20-та точка Марек показа здрави нерви и с малко спортно щастие измъкна гейма в своя полза при 25:22 за 1:2. Четвъртият гейм се оказа последен в срещата, след като Монтана още в началото взе аванс, който постепенно увеличаваше, за да затвори при 19:25 и 1:3.