Румънците вдигнаха Купата на Дупница, Марек Юнион-Ивкони е 3-ти

09.10.2016

Университатя Крайова спечели Купата на Дупница, а домакините от Марек Юнион-Ивкони завършиха на трето място в крайното класиране след изиграването и на последните срещи от волейболния турнир. Днес румънският шампион победи с 3:0 (20, 13, 20) гърците от Ираклис Солун, а Марек надигра с 3:1 отбора на Пирин (Рз). Така разложани останаха последни, а второто място зае отборът на Ираклис.
Купата на победителите бе връчена на капитана на Университатя Лауренциу Лика от един от най-добрите волейболни мениджъри в Европа - Мехмед Башаран.
Треньорът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов заяви, че е доволен от показаното от неговите момчета по време на турнира, като уточни, че това е съставът, с който ще работи и няма да има други нови попълнения. Централният блокировач Борислав Апостолов до дни ще направи трансфер в чужбина.