„Бебетата“ на Марек Юнион-Ивкони не взеха гейм на Ираклис

07.10.2016

Марек Юнион-Ивкони започна със загуба участието си на турнира по волейбол за Купата на Дупница. Домакините отстъпиха с 0:3 (23, 25, 22) на гръцкия Ираклис Солун. За Марек като титуляри започнаха новите попълнения Константин Нечев и Христо Колев, а угандиецът Дауди Окело игра в 3-тия гейм. Така съставът на дупничани бе изключително млад, като дори двамата по-опитни Борислав Апостолов и Станислав Величков не се появиха на игрището. В мача пролича, че гърците играят с по-голямо самочувствие и са по-обиграни от съперника си. В 3-те гейма пък Марек Юнион-Ивкони показа и добри моменти, но и бе явно, че треньорът Найден Найденов има доста работа преди началото на новия сезон.
В другия двубой от днес румънският Крайова победи с 3:1 Пирин (Рз). Утре, събота, турнирът продъжава с мачовете Пирин – Ираклис от 16 часа и Марек Юнион-Ивкони – Крайова от 18 часа.