Марек Юнион-Ивкони се разигра! Първа победа за дупничани

28.10.2016

Първа победа в Суперлигата записаха волейболистите на Марек Юнион-Ивкони, след като надделяха с 3:1 (25:23, 21:25, 25:14, 25:23) над гостите от Нефтохимик. Дупничани се отърсиха от напрежението, дошло след двете загуби в първите два кръга и заслужено спечелиха срещу бургазлии.
Първия гейм Марек успя да измъкне с по-концентирана игра в края му и го затвори в своя полза при 25:23. Във втората част Нефтохимик бе тимът, който диктуваше темпото и въпреки бурните указания на треньора на дупничани Найден Найденов геймът отиде при гостите – 21:25. В третата част в игра за домакините се появи Михаил Цветанов, което даде положителен ефект. Всичко в играта на Марек Юнион-Ивкони се получаваше и дупничани спечелиха бързо и лесно с 25:14. В 4-тия гейм дупничани запазиха инерцията, а блокадата бе най-силното им оръжие. Така се стигна до 25:23 и 3:1