Марек Юнион-Ивкони не успя да зарадва дупничани за празника

19.10.2016

Марек Юнион-Ивкони загуби с 1:3 (21:25, 21:25, 25:16, 21:25) от отбора на Добруджа в среща от първия кръг на волейболната Суперлига. Двубоят се игра в Спортната зала тази вечер навръх празника на Дупница.
Гостите от Добрич показаха по-висока класа и заслужено спечелиха, макар и Марек да имаше своите шансове в отделните геймове. В първата част домакините играха припряно и позволиха на добричлии да се откъснат в резултата с 5 точки. Това им беше достатъчно и Добруджа затвори гейма в своя полза при 21:25. Втората част се разви по идентичен начин, като Марек Юнион-Ивкони опитваше да се държи близо в точките до съперника си, но все нещо не му достигаше. В 3-тия гейм треньорът на дупничани Найден Найденов направи рокада в състава си, като центърът Борислав Апостолов мина на позиция диагонал. Дова даде ефект и Марек заигра с далеч по-приповдигнато настроение и бързо затвори гейма на 16. В началото на 4-ата част при резултат 1:1 точки треньорът на Добруджа Мирослав Живков избухна срещу един от лайнсмените, макар топката да бе в игра. Последваха разправии на игрището, а публиката допълнително се наостри срещу гостите. Първият рефер вдигна жълт и червен картон на Живков и наставникът бе отстранен от скамейката. Мачът се изнерви, но тимът от Добрич бе този, който се ориентира по-добре в обстановката. В крайна сметка гостите хладнокръвно затвориха гейма в своя полза, а с това и мача с 3:1.
Извън състава на домакините остана угандиецът Дауди Океле, който все още не е оформил докумените си. Двубоят от трибуните изгледаха кметовете на Дупница и Сапарева баня – Методи Чимев и Калин Гелев.