Марек Юнион-Ивкони отново стана 3-ти

12.10.2016

Снимка: bgvolleyball.com

Марек Юнион-Ивкони завърши на 3-то място в надпреварата за Купа „Борис Гюдеров“, провела се днес в Перник и повтори постижението си от домашния турнир през уикенда. В малкия финал дупничани победиха Славия с 3:1 (22, 20, -24, 17) и заслужиха бронзовите отличия.
Преди това, в първия си мач, тимът на Марек отстъпи драматично с 1:3 (23:25, 25:23, 25:23, 26:24) на Пирин (Рз) за час и половина игра. По пътя към победата в четвъртата част волейболистите от Разлог направиха страхотен обрат, като изоставаха със 7:16 и 11:17, но успяха да изравнят при 21:21. В последните разигравания те показаха и по-голяма устойчивост, като затвориха гейма с 26:24, а с това спечелиха и мача. Така Пирин се класира за финала, където играе с домакините от Миньор (Пк).
Турнирът е в памет на изтъкнатия национал на България Борис Гюдеров и се провежда в едноименната зала в Перник.