Марек Юнион-Ивкони не намери сили да вземе и гейм от Аркас

20.01.2016

Марек Юнион-Ивкони разочарова отново феновете си в Шампионската лига, след като загуби с 0:3 (15, 19, 16) от турския първенец Аркас Измир в залата в Дупница. Въпреки подкрепата на около 1000 зрители домакините не успяха да се противопоставят на скъпата селекция на Аркас.
Първият гейм започна нервно и с остри претенции от страна на волейболистите на турския тим срещу първия рефер.

Най-деен в протестите бе френският национал Антонин Рузие, както и бразилецът Жоао Пауло Браво. Постепенно нещата се поуспокоиха, а отборът на Аркас започна да трупа преднина. Така в крайна сметка госитте затвориха на 15 точки. Втората част премина идентично с тази разлика, че Марек успя да завърши с 19 точки. В третия гейм дупничани се държаха достойно до втората техническа пауза, дошла при 14:16. След това обаче Аркас отново се разигра и приключи гейма на 16, а с това и мача с чистото 3:0.