Марек Юнион-Ивкони тресна Миньоро, точи се на турци

15.01.2016

Шампионът Марек Юнион-Ивкони започна годината с победа, надделявайки с 3:1 (13, -21, 11, 15) срещу аутсайдера Миньор Пк в среща от 11-тия кръг на волейбланата Суперлига. Мачът се игра в обновената Спортна зала в Дупница, като домакините играха добре, но перничани заслужено спечелиха гейм.
В първата част Марек нямаше абсолютно никакви проблеми и затвори при разгромното 25:13. В началото на втората част „жълто-черните“ взеха преднина, която съумяха да поддържат чак до края – 21:25 за 1:1. Загубеният гейм ядоса Найден Найденов и играчите му и това даде ефект след това. В третата част Марек Юнион-Ивкони размаза Миньор с 25:11. Картинката на терена не беше много по-различна и в 4-тия гейм – 25:15 и 3:1 за домакините.
Следващият мач на Марек Юнион-Ивкони е в сряда, 20 януари, отново в Дупница, а съперник е турският Аркас Измир в Шампионската лига.