Марек Юнион-Ивкони изпусна спечелен мач и вече изостава с 0-2

07.04.2015

Марек Юнион-Ивкони загуби по най-драматичния начин с 2:3 (22:25, 25:21, 22:25, 25:20, 17:15) от Добруджа втория финален двубой за волейболната титла. Дупничани се виждаха победители пред пълните трибуни на залата в Добрич, но изпуснаха нелепо мача.
Треньорът на Марек Найден Найденов бе направил две промени в титулярния си състав – в основната шестица излязоха Михаил Цветанов и Мартин Иванов на местата на Ангел Велков и Павел Душков. Домакините взеха преднина от 2 точки на първата техническа пауза, но дупничани изравниха при 11:11. Добрата игра на гостите продължи и въпреки леките съдийски аванти в полза на Добруджа, Марек Юнион-Ивкони затвори при 22:25 за 0:1. Втората част започна нервно, което бе в полза на домакините. Те успяха да се откъснат, като поведоха с 16:9. Тук някъде Владимир Лобутов смени Гьорги Гьоргиев на разпределителския пост, но и това не промени много играта на дупничани. Михаел Манджуков направи страхотна серия от 6 поредни точки от сервис и доведе нещата до 19:22, но все пак Добруджа успя да си спечели гейма при 25:21 за 1:1. Лобутов остана на полето и в третия гейм и се представи много силно. Добруджанци обаче тръгнаха успешно и поведоха с 8:6, а разликата набъбна до 13:7. Тук Марек се вдигна на щурм и изравни при 14:14! Дупничани продължиха инерцията и обърнаха в своя полза – 17:21 и 22:25. Мачът отиде в тайбрек, след като в 4-тия гейм Добруджа разпиля гостите с 25:20. А в петия гейм Марек имаше аванс от цели 5 точки, но допусна обрат и загуби злощастно мача, с което вече изостава с 0-2.