Марек Юнион-Ивкони загуби и рискува отпадане от Купата

21.04.2015

Марек Юнион-Ивкони загуби от Монтана с 1:3 (23:25, 25:20, 23:25, 23:25) в среща от турнира за Купата на България по волейбол. По този начин дупничани рискуват да се разделят с надпреварата още след груповата фаза.
За Марек в игра срещу Монтана се включиха новите попълнения Тодор Вълчев и Златан Йорданов. Първият гейм почти през цялото време вървеше точка за точка. След 20-ата обаче отборът на Монтана успя да направи разлика, което му позволи да спечели гейма с 23:25. Дупничани отговориха с много силна игра във втората част. Марек Юнион-Ивкони се откъсна още в началото, а от сервис серия направи Тошко Вълчев. Така символичните домакини взеха гейма при 25:20 за 1:1. Третият гейм се движеше точка за точка, докато Марек не дръпна при 16:12. След това обаче Монтана направи 5 поредни точки и обърна резултата. Така в крайна сметка гостите победиха в частта и поведоха с 2:1. В третата част дупничани играха доста разпиляно, което бе използвано от противника. Монтана взе хубав аванс при 17:12, а на полето се появи вторият разпределител на дупничани Владимир Лобутов. Това даде ефект и Марек намали разликата само на 1 точка. Гостите все пак съумяха да измъкнат успеха в гейма на 23, а с това спечелиха мача с 3:1.
Така всичко ще се реши утре, когато в последния кръг от групата се срещат Марек Юнион-Ивкони с Нефтохимик и Монтана с Арда.