МАРЕК ШАМПИООООООН!

14.04.2015

Марек Юнион-Ивкони стана шампион на България за 4-ти поредне път, след като в петия финален мач победи като гост тима на Добруджа с 3:2 (23:25, 25:22, 25:16, 23:25, 9:15).
Марек спечели първия гейм, който през цялото време вървеше точка за точка. Железните нерви на дупничани им помогнаха да затворят частта при 23:25. Вторият гейм стартира зле за гостите, които изоставаха с 6:2, благодарение на серия от сервис на Симеон Александров. Марек Юнион-Ивкони все пак изравни при 8:8, но Добруджа отново дръпна в резултата при 13:9 и 17:11. Дупничани се поокопитиха, но силите им сигнаха само до 25:22 и 1:1. Третият гейм вървеше равностойно до 10:10, но от тук до края домакините сгазиха тима от Дупница, печелейки с 25:16. В четвъртата част Марек здраво се потруди за да я спечели. Дупничани бяха догонващи при 8:6, изравниха при 11:11 и дори съумяха да поведат с 4 точки разлика. Добруджа все пак изравни в края на гейма, но гостите измъкнаха успеха с 23:25 и всичко трябваше да се реши с тайбрек. А там Марек Юнион-Ивкони победи с 15:9 и спечели титлата на България за 4-ти пореден път.