Марек Юнион-Ивкони изравни с тайбрек на Добруджа – 5-ти мач ще определи шампиона

11.04.2015

Марек Юнион-Ивкони спечели с 3:2 (23:25, 29:27, 17:25, 25:19, 15:10) срещу Добруджа и изравни резултата във финалната серия на 2-2. След нова страхотна драма в Сливница дупничани измъкнаха така важния успех и още не са се отказали от титлата на България по волейбол.
Първият гейм вървеше точка за точка почти до края. Добруджа обаче успя да излезе победител не без помощта и на някои спорни отсъждания на втория съдия за 23:25. Втората част започна с червен картон за Марек Юнион-Ивкони и съответно точка в актива на тима на гостите. Дупничани обаче успяха да се измъкнат от ситуацията и се върнаха в играта. След 20-та точка пък мачът премина в истинска битка. С много усилия все пак домакините издрапаха до победата с 29:27 и 1:1. В следващия гейм обаче на терена много по-концентирано игра отборът на Добруджа, който спечели лесно гейма и поведе в резултата. В четвъртата част Марек дръпна отрано и категорично затвори в своя полза при 25:19, а срещата отиде в тайбрек. А там Марек изпълни своя специалитет, победи на 10 и титлата ще се реши в пети мач в Добрич.