Марек Юнион-Ивкони не се предава – победа остави дупничани в борбата за титлата

10.04.2015

Шампионът Марек Юнион-Ивкони изкова ключова победа по пътя към защитата на титлата. Дупничани биха Добруджа с 3:1 (20:25, 25:22, 25:18, 25:12) в залата в Сливница и намалиха резултата на 1-2 победи. Феновете на Марек и силната игра през центъра бяха в основата на успеха.
В първия гейм дупничани бяхадоста стъписани, заради това, че изостават в общия резултат. Това доведе до доста грешки, от които се възползаха играчите на Добруджа. Гостите взеха преднина още в началото на частта, която им бе достатъчна да затворят при 20:25 за 0:1. Във втората част Марек Юнион-Ивкони тръгна малко по-уверено и поведе с 8:6. „Зелените” обаче успяха да обърнат при 14:16, а дупничани вече нямаше какво да губят. В крайна сметка играчите на Найден Найденов с много усилия съумяха да измъкнат гейма при 25:22 за 1:1. В третия гейм играта на Марек вървешe, докато объркване обзе добруджанци. Това доведе до категорично 25:18 за домакините и 2:1. В четвъртата част объркването в редиците на гостите се превърна в паника и Марек Юнион-Ивкони смаза противника си на 12, за да спечели мача с 3:1.
Четвъртият сблъсък е утре от 17.30 часа отново в Сливница. Автобусите с дупнишките фенове потеглят в от 15 часа от Спортната зала.