Марек Юнион-Ивкони с нова супер драма! Шампионът на крачка от финал

24.03.2015

Шампионът Марек Юнион-Ивкони е само на една крачка от финал в Суперлигата след нов супер драматичен мач с Монтана. Отборът на Найден Найденов спечели изключително трудно с 3:2 (27:25, 16:25, 25:27, 26:24, 10:15) втория полуфинал и се нуждае от още само една победа, за да се класира за финала.
След здрава битка в първия гейм той отиде в ръцете на домакините с 27:25, въпреки че гостите водеха с 24:20. Това обаче не се отрази на дупничани и във втората част имаше само един отбор на полето – този на Марек Юнион-Ивкони. Гостите направиха разлика от началото, която постепенно увеличиха, за да затворят при 16:25 за 1:1. Изключително драматично се разви 3-тият гейм. Той започна точка за точка, но Монтана се откъсна при 14:10. Марек не се предаде и успя да стопи разликата и стигна до изравняване при 22:22. Дупничани дори съумяха да обърнат до 22:24. Монтанчани обаче спасиха два геймбола и от своя страна направиха обрат – 25:24. Тук Марек Юнион-Ивкони се вдигна на щурм и доведе нещата до 25:27, с което затвори гейма в своя полза. 4-ата част не бе за хора със слаби сърца. Марек водеше с 21:24 и се виждаше победител. Монтана обаче възкръсна и успя да измъкне частта при 26:24 и мачът отиде в тайбрек. В петия гейм шампионският характер на Марек Юнион-Ивкони си каза думата и дупничани спечелиха, след като дръпнаха в резултата още в началото. Така момчетата на Найден Найденов ще чакат спокойно третия сблъсък от серията, който ще се играе на 28 март в Сливница.