Марек Юнион-Ивкони спаси два мачбола и удари лошо Монтана на полуфинал

23.03.2015

Марек Юнион-Ивкони поведе с 1-0 на Монтана в полуфиналната серия във волейболната Суперлига. Дупничани спечелиха драматично с 3:2 (14:25, 25:23, 19:25, 25:14, 14:16) при символичното си гостуване в Горна Малина. Играчите на Найден Найденов бяха подкрепяни от около 100 свои привърженици, както и от президента на клуба Ивайло Константинов и кмета на Дупница Методи Чимев.
В първия гейм Марек изнесе лекция на противника си и спечели бързо. Символичните гости поведоха с 10:5 и 14:6 и затвориха с лекота при 25:14. Втората част бе далеч по-завързана. Монтана дръпна с 6:3, а Марек Юнион-Ивкони изравни при 8:8. Дупничани дори поведоха при 19:17, но след няколко рискови отигравания домакините обърнаха за 22:20 в своя полза. Така Монтана спечели с 25:23 и изравни за 1:1 гейма. В началото на третата част Марек поведе с 3 точки, но Монтана направи обрат до 6:8. Тук обаче дойде часът на разпределителя на Марек Юнион-Ивкони Гьорги Гьоргиев. Македонецът застана на сервис и след няколко аса резултатът стана 10:8 за дупничани. Благодарение на добрата блокада гостите увеличиха аванса си, за да затворят при 25:19 и да поведат с 2:1 гейма. Отборът на Монтана изигра един много силен 4-ти гейм, спечели убедително и вкара мача в тайбрек. В решителния пети гейм Марек поведе с 8:6, а Монтана изравни при 10:10. Символичните домакини бяха на крачка от крайния успех, след като водеха с 14:12. Марек Юнион-Ивкони обаче отрази два мачбола и в крайна сметка триумфира в този двубой с 16:14 в тайбрека. С решителен принос за успеха бе Владимир Лобутов, който влезе като резерва и със сервис изтормози играчите на Монтана.
Вторият мач е утре отново в залата в Горна Малина, играе се до 3 победи от 5 срещи.