Отменен гол, греда и куп пропуски потопиха Марек във Варна

20.03.2015

Марек загуби злощастно с 0:1 от Черно море в първи мач от втората шестица на „А” група. Във Варна гостите изиграха един доста добър двубой, но не успяха да измъкнат точка или три.
Първата възможност за гол бе за Черно море. В 17-ата минута Вилиян Бижев се измъкна от защитата на дупничани, но Емил Михайлов успя да отрази удара му. Само минутка след това Коконов изскочи зад отбраната на гостите и опита да прехвърли вратаря, но Михайлов улови. Последваха равностойни минути, а в 22-ата Марек сътвори интересна атака. Топката стигна до Рангел Абушев някъде около точката за дузпа, нападателят стреля от въздуха, но на сантиметри в аут. Черно море имаше късмета да вкара гол в последната минута на полувремето. След разбъркване топката попадна у Марчин Бургхарт, който със страхотен шут с външен фалц от над 20 метра не остави шансове на Михайлов – 1:0.
Второто полувреме пък бе най-силното за отбора на Марек от доста дълго време насам. В 50-ата минута бе отменен гол на дупничани за засада на Рангел Абушев след шут на Боби Николов. В 61-ата минута Тодор Колев стреля, Чанович не се намеси добре, но топката така и на влезе във вратата му. След корнера секунди по-късно Гаров стреля с глава, а от голлинията Кулибали успя да отбие. Последва нов ъглов удар, при който отново Кулибали игра с топката с глава, а кълбото се удари в напречната греда и последва нов корнер. В 72-ата минута дойде и най-чистото положение в целия мач. Тогава Тодор Колев шутира на 2-3 метра от вратата на Черно море, но Чанович с невероятен рефлекс отрази. В 77-ата минута пък и на Михайлов се наложи да спасява удар от близо на Бижев. Странно защо пък треньорът на Марек Тенчо Тенев извърши само една смяна и то чак в 85-ата минута. Така или иначе Черно море спечели и ще посрещне спокойно паузата в първенството.
Марек: Михайлов, Николов, Виячки, Кавдански, Атанасов, Гаров, Д. Петков, Манолов, М. Димитров (85-П.Петков), Абушев, Колев