Марек Юнион-Ивкони доближи ½-финал след победа срещу Пирин

12.03.2015

Волейболният първенец Марек Юнион-Ивкони започна успешно плейофите за шампионската титла. В първи ¼-финален мач дупничани победиха с 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:23) отбора на Пирин (Рз). Срещата се игра в залата в Сливница, където Марек домакинства през сезона.
В първите два гейма волейболистите на Найден Найденов просто показаха по-висока класа, за да спечелят и поведат с 2:0. В третата част обаче гостите от Разлог затвориха при 22:25 за 1:2. В решителния четвърти гейм Марек Юнион-Ивкони взе аванс в резултата в началото, но Пирин изравни при 22:22. В крайна сметка обаче дупничани спечелиха с 25:23 за крайното 3:1.
Така Марек поведе с 1-0, като се нуждае от още една победа за да се класира на полуфинал. Реваншът е на 15-ти март в Разлог, а евентуалният трети мач – на 18 март.