Марек Юнион-Ивкони влезе в серия – 3-то поредно поражение

24.02.2015

Волейболният шампион Марек Юнион-Ивкони сюрпризира неприятно феновете си, след като допусна 3-то поредно поражение в Суперлигата. Дупничани загубиха с 0:3 от Добруджа (25:21, 25:22, 25:18) като гост в зала „Добротица”.
В първия гейм Марек дълго време имаше преднина от 2 точки, но в края на частта Добруджа успя да обърне нещата в своя полза и спечели с 25:21 за 1:0. Във втората част добричлии взеха аванс от 2 точки в началото, а дупничани изравниха при 20:20. В решителните моменти обаче гостите направиха няколко леки грешки, което прати гейма в полза на Добруджа след 25:22 за 2:0. В началото на 3-тия гейм Марек Юнион-Ивкони дръпна с 5:1, но мното бързо пропиля преднината си. Така домакините спечелиха с 25:18 и нанесоха трета поредна загуба на дупничани.