Марек Юнион-Ивкони с втора поредна загуба

20.02.2015

Марек Юнион-Ивкони инкасира втора поредна загуба във волейболната Суперлига, след като отстъпи с 1:3 (19:25, 25:22, 25:23, 25:15) като гост на ЦСКА. В миналия кръг дупничани паднаха от Монтана с 2:3.
Иначе Марек започна силно от самото начало на мача в зала „Васил Симов” и бързо поведе с 4 точки в първия гейм. Такава бе разликата и на втората техническа пауза - 12:16, а макар ЦСКА да показа съживяване, частта отиде лесно в полза на дупничани при 19:25. Във втория тейм ЦСКА взе аванс от цели 6 точки, който шампионът успя да стопи при 20:19. С повече воля обаче „червените” си спечелиха частта с 25:22 и изравниха геймовете на 1:1. „Армейците” дръпнаха с внушителното 10:3 в третия гейм, което се оказа напълно достатъчно да го спечелят и да поведат с 2:1. Това даде криле на домакините и те приключиха мача с 3:1, след като биха в 4-ата част с 25:15.
На Марек Юнион-Ивкони предстои ново дерби във вторник, когато е гостуването в Добрич на отбора на Добруджа.