Дупничанин започна с разгром в Арабската купа

18.02.2015

Волейболният статистик от Дупница Иван Ясенов започна с победа в новия си отбор Саут Газ Ал-Джаноб (Басра). Шампионът на Ирак разгроми с 3:0 (19, 8, 8) първенеца на Палестина Джиус в мач от груповата фаза на турнира за Арабската купа, който се провежда в Египет. Иракският отбор бе с класи над съперника си, което най-ясно пролича в третия гейм. Тогава Саут Газ поведе в резултата с 12:0 (!) и с лекота приключи мача в своя полза. За тима на Саут Газ от този сезон се състезава и бившият български национал Методи Ананиев, който вчера отпразнува своя 29-ти рожден ден.

В техните редици се подвизава и екс националът на Бразилия Бруно Фуртадо.
Днес е вторият мач, като съперник на Саут Газ е шампионът на Оман – тимът на Сийб. Четвъртият отбор в групата е първенецът на Йордания – Уахди Муса. В надпреварата участват общо 19 отбора, а Саут Газ е сред фаворитите.
„Всичко е наред тук и вече постигнахме първата си победа за Арабската купа. Целта ни е да прескочим груповата фаза и да стигнем колкото се може по-напред в турнира”, обясни от Египет самият Иван Ясенов.