Марек Юнион-Ивкони изпусна да поведе класирането

15.02.2015

Шампионът Марек Юнион-Ивкони загуби по много драматичен начин от Монтана с 2:3 (21:25, 25:19, 20:25, 26:24, 9:15). Двубоят от поредния кръг на волейболната Суперлига се игра в залата в Сливница и продължи повече от 2 часа. Поражението остави дупничани на второ място в класирането, докато Монтана продължава да е водач.
В първия гейм символичните гости играха доста по-добре от противника и спечелиха с 25:21. След това ролите се размениха и Марек бързо върна гейма за 1:1. В третата част дупничани поведоха, но Монтана успя да обърне резултата и направи 2:1 в своя полза. Четвъртият гейм бе изключително драматичен, а в крайна сметка Марек Юнион-Ивкони съумя да го затвори при 26:24. В тайбрека обаче тимът на Монтана бе този, който диктува нещата и заслужено спечели с 15:9, а с това взе и мача с 3:2.
Монтана е първи в класирането с 35 точки, а Марек остава втори с 32 точки и една среща по-малко.