Марек Юнион-Ивкони обърна Нефтохимик по шампионски

11.02.2015

Волейболният ни шампион при мъжете Марек Юнион-Ивкони изкова ценна победа надделявайки с 3:1 (22:25, 25:17, 25:22, 25:21) срещу отбора на Нефтохимик. Двубоят в залата в Сливница бе от 11-тия кръг на Суперлигата, но се изигра една днес, заради участието на дупничани в Шампионската лига.
В първия гейм изненадващо гостите от Бургас диктуваха играта. Тимът на Нефтохимик взе малка преднина в средата на частта, която се оказа достатъчна за победата в гейма за 0:1. Във втората част Марек просто не остави шанс на противника и спечели с 25:17, с което изравни резултата в геймовете – 1:1. В решителната трета част всичко вървеше равностойно до 20-та точка. Нефтохимик дори поведе с 21:20, но Марек Юнион-Ивкони успя да обърне в своя полза и затвори гейма при 25:22 за 2:1. Четвъртата част вървеше точка за точка чак до 14:14, след което обаче Марек направи 3 поредни точки за да дръпне със 18:14. Това са оказа достатъчно и момчетата на Найден Найденов приключиха гейма при 25:21, с което спечелиха мача с 3:1.
С победата Марек Юнион-Ивкони събра 31 точки на второто място в класирането. В неделя дупничани приемат в Сливница водача Монтана.