Марек Юнион-Ивкони счупи каръка – първа победа в новата зала в Дупница

06.12.2015

Шампионът на България по волейбол Марек Юнион-Ивкони най-после сложи точка на черната серия, в която тимът бе влязъл. След 7 поредни загуби възпитаниците на Найден Найденов стигнаха до успеха спечелвайки с 3:1 гейма (20, 18, -25, 19) срещу новака в Суперлигата Тетевен Волей. Това бе и първа победа за Марек в Спортната зала в Дупница след реконструкцията й.
В първите две части Марек Юнион-Ивкони игра доста силно и пусна само съответно 18 и 20 точки на съперника. Дупничани имаха проблеми в третия гейм, след като Тетевен водеше с 6 точи при 16:22. Марек успя да стопи разликата и да изравни при 25:25, но гостите измъкнаха гейма в своя полза при 25:27 за 1:2. В 4-ата част всичко дойде на мястото си, дупничани затвориха с голяма разлика, а с това спечелиха двубоя с 3:1.