Марек Юнион-Ивкони загуби на нула в Берлин

02.12.2015

Марек Юнион-Ивкони загуби с 0:3 (18, 20, 17) гостуването си на Берлин Рисайклинг в среща от Шампионската лига по волейбол. За дупничани това бе 3-то поражение в най-силния клубен турнир и общо 7-мо поредно.
Мачът започна равностойно и на първата техническа пауза в първия гейм резултатът беше 8:6. След това обаче домакините направиха серия и доведоха нещата до 12:6. Марек постепенно стабилизира играта си и стопи разликата на 2 точки при 19:17, но оттук до края на гейма дупничани реализираха една-единствена точка, за да загубят частта при 25:18. Вторият гейм започна по-добре за Марек и българският шампион водеше с 6:8 на първото техническо прекъсване. Берлин обаче обърна резултата на втората техническа пауза за 16:14, което беше и преломният момент в гейма. Немците продължиха да налагат своето темпо и затвориха при 25:20 за 2:0. Третият гейм не се различаваше много от предните два. Марек Юнион-Ивкони редуваше проблясъци с плаха игра и елементарни грешки. Берлин поведе с 8:5, Марек изравни при 12:12, но домакините в крайна сметка взеха своето и спечелиха мача с чистото 3:0.