Марек Юнион-Ивкони се опълчи само в един гейм на германците

16.12.2015

Четвъртата си загуба от 4 мача в Шампионската лига инкасира тимът на Марек Юнион-Ивкони. Волейболистите на Найден Найденов отстъпиха с 0:3 (14, 19, 25) на германския вицешампион Берлин Рисайклинг в залата в Дупница.
В първите две части домакините трудно намираха верния път към полето на съперника и логично немците спечелиха на 14 и 19 точки. В първия гейм разпределител бе младият Николай Манчев, а във втория – опитният Владимир Лобутов. В третия гейм отново плеймейкър бе Манчев, като това бе частта, за която дупничани могат да съжаляват, че не спечелиха. Марек дори имаше геймбол при 24:23, но той бе пропилян. Така в крайна сметка немският вицешампион взе своето и продължава битката за второто място в групата с турския Аркас.