Марек Юнион-Ивкони взе само гейм в новата зала

09.11.2015

Марек Юнион-Ивкони сюрпризира неприятно феновете си, след като загуби в обновената Спортна зала в Дупница от тима на Монтана с 1:3 (20:25, 20:25, 25:22, 18:25). Двубоят бе от 3-тия кръг на волейболната Суперлига.
Пред над 1000 зрители гостите показаха по-грамотна игра и заслужено стигнаха до победата. Първите два гейма се развиха по идентичен начин. Резултатът вървеше точка за точка до средата на съответната част, след което серия от сервис на Минчо Минчев, Костадин Стойков или Симеон Александров даваше преднина на Монтана. Гостите лесно запазваха аванса и спечелиха първите два гейма на 20. В третата част с помощ от трибуните Марек се активизира и успя да спечели, намалявайки на 1:2. Треньорът на домакините Найден Найденов направи известни промени в състава за 4-тия гейм, но гостите дръпнаха с 4 точки. Марек Юнион-Ивкони се хвърли ва банк и изравни резултата при 12:12, но радостта на дупничани не трая дъго. Отново със силен сервис се намеси Минчо Минчев и успехът отиде в Монтана.
Междувременно стана ясно, че поради участието на Марек в Шампионската лига и пътуване на тима за Турция на 15 ноември, двубоят срещу ЦСКА от четвъртия кръг на Суперлигата се пренасочва за 13 ноември (петък) от 18 часа в зала „Васил Симов“.