Нов кошмар за Марек Юнион-Ивкони – 6-та поредна загуба

28.11.2015

Кошмарната серия на шампиона Марек Юнион-Ивкони продължава. Дупничани записаха 6-то поредно поражение във всички турнири, след като загубиха като гост на Пирин Разлог с 1:3 (25:18, 21:25, 25:15, 25:18) в мач от вътрешното първенство.
За Марек на поста диагонал игра централният блокировач Борислав Апостолов, заради контузията на Михаел Манджуков. Титулярен разпределител пък бе 18-годишният Николай Манчев за сметка на капитана Владимир Лобутов.
Първият гейм започна кошмарно за дупничани и Пирин поведе с 9:2. Постепенно шампионите се стабилизираха и стопиха разликата, но в крайна сметка геймът отиде в полза на домакините за 1:0. Във втората част треньорът на гостите Найден Найденов заложи като дигонал на Димитър Дулчев и това даде положителен ефект върху играта на тима. Марек Юнион-Ивкони заигра по-концентрирано и спечели на 21, за да изравни на 1:1. В третия гейм дупничани бяха безпомощни, направиха много грешки и загубиха с 25:15. В четвъртата част Манчев и Лобутов на два пъти си смениха местата, Апостолов се завърна като център, а в игра влезе и Михаил Цветанов. Това обаче не трогна особено домакините, които отрано взеха преднина, Марек продъжи да греши и геймът лесно отиде в полза на Пирин, а с това и мачът с 3:1.