Втора поредна загуба за Марек Юнион-Ивкони в Суперлигата

13.11.2015

Марек Юнион-Ивкони направи много грешки и загуби с 2:3 (22:25, 25:21, 18:25, 25:21, 15:10) от ЦСКА в среща от 4-тия кръг на Суперлигата. Това е втора поредна загуба за волейболистите на Найден Найденов в българското първенство след поражението с 1:3 от Монтана.
Първите точки бяха за ЦСКА, но бързо дупничани обърнаха нещата и на първата техническа пауза водеха с 5:8. „Червените“ изравниха при 12:12, но шампионът отново взе нещата в свои ръце и затвори първия гейм на 22 за 0:1. Втората част премина ужасно за отбора на гостите. ЦСКА поведе рано-рано с голяма преднина – 5:1, 8:3, 16:9. След това Марек Юнион-Ивкони се съвзе, Боби Апостолов вкара няколко силни сервиза и стопи разликата, но накрая триумфираха „армейците“ с 25:21 за 1:1. Третият гейм вървеше точка за точка, докато не се намеси пак Борислав Апостолов и Марек взе аванс от 3 точки при 16:13. Постепенно разликата се увеличи и гостите затвориха на 18 точки, с което поведоха с 2:1 гейма. В следващата част отново ЦСКА тръгна много силно повеждайки с 8:3. Дупничани изравниха при 13:13, равенството се запази до 20:20, след което домакините наложиха волята си и вкараха мача в тайбрек. В 5-тия гейм домакините бяха по-стегнатият отбор и спечелиха с 15:10, а с това и мача с 3:2.
За Марек на поста либеро игра юношата Кирил Котев, заради здравословни проблеми на Мартин Божилов. Диагонал пък бе друг младок Димитър Дулчев.
Следващият мач на дупничани е на 17 ноември срещу Аркас Измир в Шампионската лига в Турция.