Ели Василева топреализатор при победа в Шампионската лига

12.11.2015

Дупничанката Елица Василева и нейният клубен отбор - руският Динамо (Казан), записаха втора победа в група А на Шампионската лига. Динамо спечели с 3:0 (25:17, 25:20, 25:22) при гостуването си на германския Алианц МТВ (Щутгарт) само за 82 минути, информира bgvolleyball.com. Българската волейболистка бе най-резултатна с 14 точки (2 аса, 3 блокади, 50% в атака), а 12 добави Елена Юрева (4 блокади, 73% в нападение). На блокада Динамо буквално смаза съперника си с 14 точки срещу само 3.
В другия мач от тази група - в дербито на Азербайджан, Локомотив (Баку) срази с 3:1 (25:14, 22:25, 25:21, 25:21) съгражданките си от Азеррайл със Страшимира Филипова. Страхотен мач за Локомотив направи чешката топ нападателка Анета Хавличкова, която заби 30 точки (1 ас, 2 блокади, 60% в атака), а за Азеррайл Страши Филипова отбеляза 7 (1 ас, 3 блокади, 27% в нападение).
Във временното класиране води Динамо с 6 точки, на три пред Локомотив и Азеррайл, а Алианц е без спечелен гейм до момента.
В следващия кръг Динамо (Казан) посреща Азеррайл на 26-ти ноември от 19:00 ч местно време, а Локомотив е домакин на Алианц ден по-рано.