Шампионът почна по шампионски – 3:0 за Марек Юнион-Ивкони

28.10.2015

Марек Юнион-Ивкони започна с убедителна победа новото волейболно първенство и показа, че отново ще е фаворит №1 за шампионската титла. В залата в Сливница дупничани надделяха над миналогодишния финалист Добруджа с 3:0.
В първия гейм символичните домакини успяха да вземат преднина на втората техническа пауза, която постепенно увеличиха, за да затворят при 25:17. Във втората част Марек дръпна с 2 точки при 8:6, но добруджанци изравниха при 12:12 и дори обърнаха при 13:15. Шампионът обаче показа характер и докара нещата до 24:22. Тук гостите спасиха два геймбола, но Марек Юнион-Ивкони приключи частта при 26:24 за 2:0. В третия гейм волейболистите на Добруджа като че ли се бяха предали предварително. Марек тръгна спокойно, бързо натрупа голяма преднина и спечели гейма на 15 за чистото 3:0.
В този мач треньорът на дупничани Найден Найденов заложи като титуляри на разпределителя Владимир Лобутов, диагонал Михаел Манджуков, посрещачи Георги Елчинов и Станислав Величков, в центъра на мрежата Боби Апостолов и Венци Трифонов и либеро Мартин Божилов.