Марек донесе късмет на България, националите биха в Баку с гол 3 минути преди края

09.09.2014

Българският национален отбор по футбол започна с победа европейските квалификации. Нашите надделяха над тима на Азербайджан с 2:1 на стадион „Баксел Арена” в Баку.
Играчите на Любослав Пенев показаха, че са по-добрият отбор на терена, въпреки надъханата игра на азерите. Учебната игра с Марек пък явно се оказа полезна, след като родните национали бяха подготвени за тактиката на домакините и макар и трудно взеха 3-те точки.
Илиян Мицански откри резултата още в 14-ата минута, възползвайки се от извеждащ пас на Георги Илиев за 0:1. Азерите изненадващо изравниха след шут от над 30 метра на Назаров, който свари неподготвен вратаря Владислав Стоянов. Все пак България стигна до победен гол 3 минути преди края на редовното време, а негов автор бе Венци Христов след центриране от ъглов удар. Христов е нападател на следващия съперник на Марек в „А” група – отборът на Берое.