Марек Юнион-Ивкони смаза ЦСКА и е на финал за титлата

04.04.2014

Шампионът Марек Юнион-Ивкони ще защитава титлата си на финал в тазгодишното първенство на волейболната Суперлига. В полуфиналната фаза дупничани отстраниха ЦСКА след победа и в София с 3:0 (18, 23, 20), след като в първата среща в своята зала бяха победили със същия резултат.
В първия гейм Марек спечели лесно. До първата техническа пауза резултатът вървеше точка за точка – 7:8, след което гостите започнаха да трупат преднина. Така се стигна до бързото 18:25 и 0:1. Във втората част Марек Юнион-Ивкони имаше далеч по-големи проблеми. ЦСКА дръпна в началото с 4:0 и 8:4. Дупничани успяха да изравнят при 12:12, но „червените” отново поведоха при 16:14. По-високото самочувствие на играчите на Найден Найденов си каза думата и гостите обърнаха нещата в своя полза при 21:22, за да се стигне до 23:25 и 0:2. В третия гейм нещата вървяха сякаш като по инерция за Марек Юнион-Ивкони и отборът от Дупница го затвори категорично за 0:3 и се класира за финалната битка.
Марек е двукратен шампион след титлите си през 2012 и 2013 година.