Марек завърши 0:0. Футболисти и „фенове” на Витоша скочиха на бой на дупничани

12.04.2014

Лидерът в „Б” група Марек завърши 0:0 при гостуването си на Витоша (Бистрица) в мач от първенството, игран на стадиона в Елин Пелин. Срещата бе спряна в 75-ата минута, когато яки момчета с якета и анцузи с емблемата на Витоша налетяха на бой и започнаха да хвърлят счупени седалки и бутилки по дупнишката агитка. Дори футболистът на домакините Николай Божов прекоси терена и тръгна да раздава юмруци, но бе озаптен от играчите на Марек. Божов бе изгонен с директен червен картон от главния арбитър.
Иначе на игрището се получи доста интересен мач с атаки и към двете врати. В 9-ата минута гостите можеха да поведат, след като Пепи Тончев се откъсна от защитата на „тигрите”, но ударът му бе спасен от вратаря. Към края на полувремето от Витоша поискаха дузпа, за падане на техен състезател в наказателното поле на Марек, но съдията остана безмълвен. В 68-ата минута пък Крум Бибишков можеше да открие резултата в полза на дупнишкия тим, но острият му шут мина на сантиметри до гредата в аут.
След този кръг Марек увеличи преднината си на върха на 9 точки, след като вторият Хасково загуби с 0:3 от Пирин (Рз).