Марек Юнион-Ивкони като у дома си в София, докосва титлата след бой по Левски

11.04.2014

Снимки: DenNews.bg

Марек Юнион-Ивкони победи Левски Бол с 3:1 (17:25, 25:21, 25:20, 27:25) в първия финален мач и докосва волейболната титла. Макар че срещата се игра в софийската зала „Христо Ботев”, дупничани се чувстваха като у дома си, заради невероятната подкрепа на своите фенове. Повече от 250 привърженици на Марек тотално надвикаха рехавата агитка на „сините”, включваща роднини и приятели на играчите. Сред зрителите в залата бе и кметът на Дупница Методи Чимев.
Първият гейм мина изцяло под диктовката на отбора на Левски, който с лекота затвори частта на 17.

След това обаче Марек Юнион-Ивкони показа истинската си класа. Във втория гейм дупничани поведоха още в началото, за да приключат при 25:21 и 1:1. Третата част пък вървеше равностойно, но в края волейболистите на Найден Найденов наложиха волята си и спечелиха на 20. Четвъртият гейм бе изключително драматичен, след като Марек поведе с цели 6 точки, но към края Левски Бол обърна резултата в своя полза. С подкрепата от трибуните все пак Марек измъкна победата в гейма с 27:25, а с това и мача с 3:1.
Следващата среща е в понеделник, като при успех дупничани ще вдигнат титлата за 3-ти пореден път.