Не на шега Марек Юнион-Ивкони удари ЦСКА, финалът е близо

01.04.2014

Шампионът Марек Юнион-Ивкони победи с 3:0 (20, 22, 22) гостите от ЦСКА в първи ½-финален мач от плейофите за титлата на България по волейбол. „Червените” се държаха доста добре в Дупница, но домакините не позволиха да им се случи неприятна изненада на днешния 1 април.
Двата отбора се захапаха в началото на първия гейм. Марек Юнион-Ивкони взе преднина от 2 точки на първото техническо прекъсване – 8:6. ЦСКА обаче бързо обърна нещата до 8:10. Домакините си върнаха водачеството на втората техническа пауза – 16:15, а от тук нататък играта вървеше точка за точка. Резултатът бе равен до 20-та точка, когато Марек показа по-високата си класа и затвори гейма при 25:20 за 1:0. Втората част тръгна добре за шампиона, който поведе с 8:3. На втората техническа пауза обаче преднината на дупничани бе само една точка – 16:15. Едва в края на гейма Марек Юнион-Ивкони отново се откъсна и взе своето – 25:22 и 2:0. В началото на третата част „червените” създадоха още повече проблеми на своите домакини. ЦСКА поведе с 5:1 и 8:5. Бързо обаче Гьорги Гьоргиев и компания взеха нещата в свои ръце и обърнаха при 9:8, а след това е увеличиха преднината си, за да затворят на 22 за 3:0.
Вторият ½-финален сблъсък между двата тима ще се проведе на 4 април (петък) от 18 часа в зала “Васил Симов” в столицата. Марек се нуждае от още един успех за да се класира на финал.