3:0! Марек Юнион-Ивкони разнебити кандидат шампиона за 21-ва поредна победа

04.03.2014

Марек Юнион-Ивкони охлади поне временно шампионските мераци на КВК Габрово, като победи в зала „Орловец” с 3:0 (16, 23, 17). Макар и мачът да бе без никакво значение за крайното класиране в редовния сезон, тимът от Дупница постигна 21-ата си победи от 21 кръга. Треньорът Найден Найденов пък даде почивка на основното си либеро Мартин Божилов, а на негово място страхотно игра юношата Кирил Котев.
Марек спечели с невероятна лекота първия гейм. Още от началото гостите натрупаха преднина, която поетапно увеличаваха за да затворят категорично с 25:16. Дупничани тръгнаха убедително и във втората част и на първото техническо прекъсване водеха с 8:5. КВК Габрово обаче изравни при 11:11, а на втората техническа пауза дори водеше с 2 точки – 16:14. Играта продължи с гонитба в точките, а накрая Марек Юнион-Ивкони показа железни нерви и шампионски характер и измъкна гейма при 23:25 за 0:2. Домакините стартираха добре в третата част, но след това отново Марек бе тимът, който диктуваше темпото. КВК поведе с 8:6 при първото прекъсване, но при второто дупничани направиха обрат за 16:11. До края Марек Юнион-Ивкони не срещна особени трудности и спечели с 25: 17 за чистото 3:0.
Марек завършва редовния сезон с домакинство на Нефтохимик на 8 март, след което предстоят плейофите за шампионската титла.