Марек Юнион-Ивкони тръгна към титлата след 3:0 в Дупница

21.03.2014

Марек Юнион-Ивкони победи с 3:0 (23, 14, 18) отбора на Нефтохимик и поведе с 1-0 в ¼-финалния плейоф от битката за шампионската титла по волейбол. Пред пълните трибуни на Спортната зала в Дупница домакините показаха, че не случайно приключиха редовния сезон на първо място в класирането без допусната загуба и надиграха категорично бургазлии.
Най-трудно на Марек бе в първия гейм, който дупничани все пак затвориха при 25:23. Във втората част домакините разпиляха противника на 14 за 2:0, а след това спечелиха и третия гейм, за да вземат мача с чистото 3:0.
В плейофите по регламент се играе до 2 победи от 3 мача. Вторият сблъсък е насрочен за 24 март (понеделник) от 18 часа в зала “Младост” в Бургас. Евентуалната 3-та среща ще се играе на 27 март (четвъртък) в Дупница отново от 18 ч.