Марек Юнион-Ивкони ще бие леко в Суперлигата

07.02.2014

Шампионът и носител на Купата Марек Юнион-Ивкони ще спечели чиста победа с 3:0 при гостуването си на Дунав, а всичко друго би било голяма сензация. Двата тима се срещат в Русе в събота от 17 часа.
Разликите в класите на двата тима са огромни, което е видно само и от временното класиране във волейболната Суперлига. Марек е на първо място в таблицата с 14 победи от 14 мача и 41 точки, докато русенци за безнадеждно закотвени на дъното без спечелена дори точица и отчайваща геймова разлика 4:45. Треньорът на шампионите Найден Найденов вероятно ще даде почивка на част от основните си играчи, за да са свежи за предстоящите по-трудни мачове от първенството.
Дербито на кръга е в столичната зала „Христо Ботев”, където Левски Бол приема претендента за титлата КВК Габрово.