Марек Юнион-Ивкони продължава напред за Купата след победа над Пирин

04.02.2014

Марек Юнион-Ивкони започна успешно защитата на Купата на България, след като във втория кръг отстрани Пирин като го победи с 3:1 (21, 23, -23, 17) в Разлог.
Първият гейм бе равностоен и дълго се движеше точка за точка. Чак при 16:19 Марек успя да вземе аванс, който се оказа и решаващ за крайния изход на частта – 21:25 и 0:1. Във втория гейм дупничани имаха доста по-големи проблеми. Всъщност всичко за тях вървеше добре, след като Марек водеше с 16:12 на втората техническа пауза. След това обаче Пирин обърна до 20:17 и дори се виждаше победител в гейма. Капитанът на гостите Гьорги Гьоргиев обаче тук взе нещата в свои ръце и подпомаган от Венци Трифонов докара нещата до 23:25 за 0:2. Третата част пък започна с объркване на съдиите, довело до пререкания от двете страни на мрежата, а резултатът бе 7:3 в полза на домакините. Играта се изнерви, а това бе добре дошло за разложани, които на второто техническо прекъсване водеха с 16:11. Така в крайна сметка Пирин спечели частта с 25:23 и намали на 1:2. Самочувствие и класа показаха момчетата на Найден Найденов в решителния 4-ти гейм. Марек Юнион-Ивкони дръпна с 8:2 и без кой знае какви колебания затвори частта при 17:25, а с това и мача с 3:1.