Марек Юнион-Ивкони изкова 20-ата си поредна победа, взе гейм на 8

28.02.2014

Без много зор Марек Юнион-Ивкони победи с 3:0 (23, 21, 8) гостите от Ботев (Луковит) за 20-ия си пореден успех от началото на сезона в Суперлигата. Дупничани още преди този мач си бяха осигурили първото място в редовния сезон на волейболното първенство, но не пожалиха противника.
В първия гейм Марек се поизмъчи, като в началото резултатът вървеше точка за точка. Ботев дори поведе при 11:13, но домакините обърнаха при 19:18 за да затворят при 25:23. Вторият гейм премина по-леко за възпитаниците на Найден Найденов. Тимът от Дупница взе аванс от 2 точки при 9:7, увеличи при 16:13, а до края без проблеми спечели на 21 за 2:0. В третата част домакините много бързо дръпнаха с няколко точки, което се оказаха решаващо за лесния краен успех с 25:8 за 3:0.
20-ата победа от 20 кръга донесе актив от 59 точки за Марек Юнион-Ивкони на първата позиция в класирането. Във вторник дупничани гостуват на втория в подреждането КВК Габрово. Редовният сезон приключва на 8 март, когато Марек приема Нефтохимик.