Марек Юнион-Ивкони отнесе Славия за по-малко от час

21.02.2014

Марек Юнион-Ивкони закономерно не се затрудни срещу предпоследния в класирането Славия и спечели гостуването си в София с 3:0 (13, 20, 14). Без напрежение шампионите победиха за по-малко от час игра в зала „Панайот Пондалов”.
В първия гейм волейболистите от Дупница бяха наистина убедитилни. Марек Юнион-Ивкони се откъсна сериозно в точките при 6:13, а след това увеличи аванса си при 8:18, за да се стигне до смазващото 13:25 и 0:1. Вторият гейм дълго вървеше точка за точка, а „белите” дори поведоха с 2 при 16:14. Марек обаче се стегна и обърна нещата в своя полза – 17:20 и 20:25 за 0:2. В третата част гостите поведоха рано-рано и лесно затвориха на 14 за крайното 0:3.
Победата бе 18-та поредна за дупничани, които набраха актив от 53 точки на върха в класирането. На 25 февруари Марек е домакин на претендента за титлата КВК Габрово в отложен мач от 10-тия кръг на първенството.