Марек Юнион-Ивкони играе, ЦСКА гледа – 3:0 за дупничани

18.02.2014

Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони лесно взе 17-ата си победа от 17 мача във волейболната Суперлига, след като надигра категорично ЦСКА с 3:0 (15, 19, 20) като гост. В зала „Христо Ботев” в София дупничани просто бяха класа над съперника.
Всичко тръгна по мед и масло за Марек Юнион-Ивкони и гостите направиха разлика още в началото на първия гейм. До края на частта дупничани без затруднения спечелиха на 15. Марек повтори упражнението и в следващия гейм. В началото блокадата на Борислав Апостолов си каза думата и въпреки че ЦСКА отговори със силни сервиси, гостите бяха водачи в резултата – 6:8 и 12:16. Стигна се до 19:25 и 2:0 за Марек Юнион-Ивкони. Нямаше промяна в сценария и за третия гейм – Марек играеше, а ЦСКА гледаше и 3:0 за гостите от Дупница.
С поредната си победа Марек Юнион-Ивкони се укрепи на лидерското място в класирането. Шампионът вече има актив от 50 точки на върха на подреждането.